KUULA JÄRELE: Tartu linnapeakandidaatide elurikkuse debatt

17. september 2021
Elurikkus on üks tähtsamaid teemasid, millega linnad üle maailma senisest märksa enam tähelepanu alla satuvad ning tegelema peavad. Üha selgemalt tõestavad teadusuuringud seda, et inimese tervis on otseselt seotud elurikkusega - mida mitmekesisemas ja tervemas looduskeskkonnas me elame, seda parem on meie immuunsüsteem ja vaimne tervis - seda tervemad ja õnnelikumad me oleme.

KUULA JÄRELE: Tartu linnapeakandidaatide elurikkuse debatt
Linnapeade debatt. Foto: Katre Liiv
Et elurikkusele linnakeskkonnas enam tähelepanu pöörata, korraldasid Eestimaa Looduse Fond (ELF) ning Kureeritud Elurikkus Tartu linnapeakandidaatide avaliku debati elurikkast Tartust ning sellele järgnenud linnapeakandidaatide ühise vikatiga niitmise.

Debatil uuriti muu hulgas, kuidas Tartut veelgi elurikkamaks muuta? Kas üldse peab? Kui palju saab ühes linnas elurikkust olla? Mida saab elurikkama linna heaks teha linnapea? Kui hästi on Tartu kliimamuutusteks valmis ning mis rolli mängib selles elurikkus?

Osalesid: Urmas Klaas (Reformierakond), Lemmit Kaplinski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Loone Ots (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Tõnis Lukas (Isamaa), Kristina Kallas (Eesti 200), Johanna Maria Tõugu (Erakond Eestimaa Rohelised).

      
                                            

     
       

Fotod: Katre Liiv
Üritus toimus 9. septembril algusega kell 16.00 Tartus U
ueturu pargis.
Debatti kandis otse üle Tartu Postimees ning juhtis lehe peatoimetaja Rannar Raba.

Loe ka
Tartu Ülikooli makroökoloogia peaspetsialisti Mirjam Võsaste artiklit "Viimane aeg on hakata toetama elurikkust linnades" Tartu Postimehes (ilmunud 09.09.2021) linna elurikkusest, barjääridest sellele ning lahendustest, kus ta ütleb, et linnalooduse ja inimese kooseksisteerimine ning nende vahel tasakaalu leidmine on kõva pähkel teadlastele, maastikuarhitektidele ja linnavõimule.

Debati FB sündmuse leiab siit.